תביעה קטנה נגד בנק הפועלים – ישלם 10,000 ש"ח במסגרת הסכם פשרה

2 בפברואר 2014

ביום 9.9.13 סייענו לתובעת להגיש תביעה נגד בנק הפועלים. בכתב התביעה טענה התובעת כי בנק הפועלים טרטר והטריח אותה ללא כל צורך, ועקב כך נגרמו לה נזקים שונים.

על פי המתואר בכתב התביעה, התובעת ביקשה מבנק הפועלים להפיק עבורה שטרי משכנתא עם כתובתה המעודכנת. התובעת מילאה אחרי הוראות הבנק, אולם הבנק בושש לשלוח לה את שטרי המשכנתא. בהמשך יצרו עימה קשר מהבנק, ביקשו ממנה לבצע פעולות נוספות, והיא שוב פעלה בהתאם להוראות הבנק. התובעת רצתה "לקצר הליכים", וביקשה מהבנק לשלוח לה את החומר בדואר פנימי לסניף אחר הקרוב יותר למקום מגוריה. מכאן ואילך החל מסע מתיש מול הבנק. פעם אחת הגיעה התובעת עד לסניף, אולם המחלקה הספציפית הייתה סגורה ללא כל התראה, בפעם אחרת שלח הבנק שטרי משכנתא עם כתובתה הלא נכונה של התובעת, בפעם נוספת ביקשו נסח טאבו (שלא נתבקש בתחילה), בהמשך שלח הבנק שטרי משכנתא לא תואמים לנסח הטאבו – וזו רק ההתחלה.iStock_000015518617XSmall

במסגרת התביעה ציינה התובעת: "אני מנסה לכתוב את הכל מבלי להתלהם, ולהיצמד לעובדות. אולם איני יודעת אם אני מצליחה להעביר במילים את התחושה הזו של נתבעת – תאגיד גדול חסר שירות לקוחות יעיל, העושה ככל שעולה על רוחו בלקוחותיו. אדם אחד אינו יודע מה עושה אדם אחר. פקיד אחד אומר א' ועושה ב'. ובכל אותו הזמן שולחים אותי מנקודה אחת לנקודה שנייה ולנקודה שלישית. את כל הצפון חרשתי ברגליי וברכבי. אין סוף שעות של התרוצצויות, שיחות טלפון נואשות עם המוקד ועם הפקידים – וכל זאת רק כדי לעבור למשוכה הבאה, שאף היא אינה ניתנת למעבר, בשל אוזלת ידה של הנתבעת, ובשל חוסר מסוגלותה להבין איך היא בעצמה צריכה לפעול…

"… ועל זה אמרו הגששים – ישראבלוף. האם כך פועל בנק המתיימר לתת שירות ללקוחותיו? האם זה היחס שאמורה לקבל לקוחה המשלמת ממיטב כספה לבנק?…"

במסגרת הסכם פשרה, הסכים הבנק לשלם לתובעת פיצוי של 10,000 ש"ח. הסכם הפשרה הוגש לבית המשפט לתיעות קטנות בנהריה. בית המשפט נתן תוקף של פסק דין להסכמות הצדדים.

ת"ק 15704-09-13 שניידר נ' בנק הפועלים בע"מ (אגף אשראי קמעונאי ומשכנתאות)

כתיבת תגובה