חופשות ונופש

דמי הביטול במקרה של ביטול הזמנת כרטיסי טיסה

13 בספטמבר 2017

ביום 12.9.17 ניתן פסק דין בהרכב מורחב של 7 שופטים בבית המשפט העליון, בשאלה מה הם דמי הביטול שרשאית חברה לגבות, בעת ביטול של כרטיסי טיסה. האם לכל כרטיס בנפרד, או לכל ההזמנה יחד?

להמשך קריאה

הגיעו לחדר במלון וגילו שם זוג אחר – מה פסק בית המשפט?

10 במרץ 2015

התובעים הזמינו חופשה בחו"ל. לפי המתואר בכתב התביעה, ביום השלישי לשהותם הוחלף מנעול החדר, ובערב כשחזרו למלון, גילו זוג אחר בחדרם. התובעים פנו לקבלה, שם לו ניתן להם הסבר הגיוני לאירועים, ואף נאמר להם כי אם ימשיכו לדרוש פיתרון, יסולקו מהמלון. הם בילו את הלילה בחדר הילדים, ללא מזרן. מתוך פחד פן יסולקו – שכן …

להמשך קריאה

ביטול טיסה – חברת הנסיעות סרבה להשיב ללקוח את כספו, למרות ששילם עבור ביטוח לביטול הטיסה

29 בדצמבר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות קבע כי על הנתבעת, חברת נסיעות, להשיב ללקוח את הסך ששילם עבור הטיול, למרות שהודיע רק ערב לפני הטיול כי לא ישתתף בו. התובע ביטל את תביעתו בשל מחלה קשה שלקה בה אביה של אשתו, חמו.

להמשך קריאה

הנופש בוטל, התובע זכה ב-3,500 ש"ח בנוסף לעלות הנופש

16 בדצמבר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות קבע כי הנתבעות – חברת אופיר טורס וחברת השטיח המעופף – יפצו את התובע בסכום כולל של 3,500 ש"ח, לאחר שחבילת נופש שהזמין בוטלה כשבועיים טרם מועדה המתוכנן. כן נפסק, כי בעסקאות מהסוג הזה, סכום הפיצוי בגין עוגמת נפש יכול להיות אף גבוה מסכום העסקה כולה.

להמשך קריאה

חברת התעופה פשטה את הרגל – האם חברת הנסיעות תחויב להשיב את הכסף?

14 בדצמבר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון פסק כי על הנתבעת, חברת נסיעות, לפצות את התובע בסכום של 7,500 ש"ח, לאחר שחברת התעופה ההונגרית MALEV פשטה את הרגל, ובעקבות כך בוטלה הטיסה.

להמשך קריאה

שינוי תוכניות טיול לארצות הברית – התובעים זכו בפיצוי של 7,000 ש"ח

10 בדצמבר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות בחיפה פסק כי הנתבעת תפצה את התובעים – שני זוגות – בסכום של 7,000 ש"ח לכל משפחה, בגין מחדלים שארעו במהלך טיול שארגנה הנתבעת לארצות הברית.

להמשך קריאה

תביעה קטנה נגד אשת טורס: התרשלה, ותפצה את התובעת ב-20,400 ש"ח

9 בנובמבר 2014

בתביעה קטנה שהוגשה נגד חברת אשת טורס, פסק בית המשפט כי החברה התרשלה, ועליה לפצות את התובעת, אישה בת 80 שנשכחה בשדה התעופה, בסכום כולל של 20,400 ש"ח, המורכב מהחזר הסכום ששילמה התובעת עבור הטיול, ומפיצוי בסך של 13,000 ש"ח בגין אובדן החפצים בתיק היד, עוגמת נפש, הוצאות והנזקים שנגרמו לתובעת.

להמשך קריאה

תביעה קטנה נגד קשרי תעופה בע"מ – תשלם לתובעים מחצית מעלות חבילת הנופש

3 בפברואר 2014

בית משפט לתביעות קטנות פסק כי חברת קשרי תעופה בע"מ תפצה את התובעים בסכום של 678$, מחצית עלות חבילת הנופש שרכשו, לאחר שטענו כי היה פער בין איכות החדרים שהובטחו להם, לבין החדרים שסופקו להם בפועל. לטענת התובעים, הם פנו לחברת אופיר טורס בע"מ, וביקשו לרכוש חבילת נופש. התובעת הדגישה כי היא מעוניינת במלון שהינו …

להמשך קריאה

באיזה מקרים יפסוק בית המשפט פיצוי בשל שינויים ותקלות במהלך טיול מאורגן?

20 בינואר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות דן בשאלה באילו מקרים יש לפסוק פיצוי לתובעים, אשר שילמו ממיטב כספם עבור טיול מאורגן, ואשר לטענתם לא סופקו להם כל השירותים שהובטחו להם, או שבמהלך הטיול היו שינויים כאלו אחרים. במקרה הנדון, היה מדובר בטיול לדרום אמריקה, עליו שילמו התובעים כסף רב – סכום של בין 7,500$ ו-10,000$ עבור טיול …

להמשך קריאה

המזוודה אבדה – התובעת זכתה ב-5,000 ש"ח

22 בדצמבר 2013

בית המשפט לתביעות קטנות פסק כי על הנתבעת, חברת תעופה, לפצות את התובעת בסך של 5,000 ש"ח בגין מזוודתה שאבדה. התובעת השתתפה בטיול מאורגן להודו ולנפאל. כשהגיעה לדלהי שבהודו גילתה כי מזוודתה אבדה. הנתבעת דרשה בתביעת פיצוי כספי ע"ס 13,324 ₪, עבור עלות של המזוודה, תכולתה, החזר כספי בגין פריטים שנרכשו בהודו וכן פיצוי בגין עוגמת …

להמשך קריאה