חברת "הוט" תפצה תובעים ב-4,700 ש"ח, בין השאר בגין אי מתן שירות ראוי

7 בדצמבר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות בירושלים פסק לתובעים, בתביעה נגד חברת הוט, פיצוי בסך של 4,700 ש"ח בגין אי הגעת טכנאים בשני מועדים שונים, ובגין שירות לקוי.

לטענת התובעים, בחודש ינואר 2014 הם התקשרו בהסכם עם חברת הוט – הנתבעת – לקבלת שירותי אינטרנט, קו טלפון ביתי, וטלוויזיה. עוד באותו החודש הגיע לבית התובעים טכנאי של הנתבעת, על מנת לבצע את הפעולות הנדרשות לחיבור התובעים לשירותי הנתבעת, ובכלל זה מסר לידי התובעים שישה שלטים לששת הממירים שלהם. שלושה מתוך ששת השלטים, עם זאת, היו תקולים, ורק לאחר כשבועיים, ולאחר שיחות רבות עם הנתבעת, תוקנו השלטים.dreamstime_xs_22132886

כמו כן טענו התובעים, שהנחת הכבלים החשמליים בוצעה בצורה לא מקצועית, ובאופן כזה שהכבלים נותרו חשופים, מעל פני הקרקע, דבר שאף מהווה סכנה בטיחותית, מעבר לחוסר האסתטיות.

מספר פעמים קבעו הנתבעים עם הנתבעת מועדים להטמנת הכבלים באדמה, אולם הטכנאים שהגיעו, כך לטענת התובעים, לא ידעו איך לבצע את העבודה הנדרשת, ובחלק מהמקרים לא הגיעו או הגיעו באיחור.

עוד נטען על ידי התובעים, כי אחד הכבלים גרם לקצר חשמלי בטלוויזיה, והם היו צריכים לרכוש טלוויזיה חדשה בעלות של 3,500 ש"ח.

הנתבעת, חברת הוט, טענה כי האירועים לא התרחשו כפי שטענו התובעים, והציגה נתונים משלה לגבי תאריכי השיחות עם מוקדי השירות שלה, תוכן השיחות, ביקורי טכנאים ועוד. לגרסת הנתבעת, התנהלותם של התובעים היא שהביאה לביטולי ביקורי הטכנאי. לעניין הטלוויזיה, טענה הנתבעת, כי רק עם הגשת התביעה נודע לה על הנזק לטלוויזיה, וממילא לא הוכיחו הנתבעים כל קשר בין רכישת טלוויזיה חדשה, לנזק לטלוויזיה הקודמת, ולאי אילו פעולות של הנתבעת.

בית המשפט פסק כי בגין שני מועדים זכאים התובעים לפיצוי בשל אי הגעת טכנאי לביתם, בסכום של 600 ש"ח עבור כל פעם, ובסה"כ בגין אי הגעת טכנאים – 1,200 ש"ח. בנוסף פסק ביהמ"ש כי "התובע זכאי לפיצוי הן בגין ביטול זמנו והן בגין העובדה שלא קיבל שירות ראוי והבעייה עליה הלין לא טופלה… התובע לפיצוי בגין אי מתן מענה ראוי לפניותיו ואי קבלת שירות ראוי, אותו אני מעריכה, בנסיבות העניין, בסכום של 3,500 ₪".

לעניין הטלוויזיה נפסק כי התובעים לא הוכיחו את הקשר בין פעולות הנתבעת לבין הנזק לטלוויזיה, ולפיכך לא זכו בפיצוי עבור הטלוויזיה.

סה"כ נפסקו לתובעים פיצויים בסך 4,700 ש"ח, וכן הוצאות משפט של 600 ש"ח נוספים.

ת"ק (ירושלים) 14458-05-14 דניאלי נ' חברת הוט מערכות תקשורת בע"מ