תביעה קטנה נגד מלון ספא שיזן

2 באוקטובר 2013

פרטי התביעה

התובע ובן זוגו הזמינו חדר במלון עבור הימים שלפני ואחרי חתונתם. את החדר הזמינו התובעים כחודשיים וחצי לפני החתונה, ורק לאחר שאחד התובעים (שהינו הח"מ, עו"ד חדי כהן) ביקר במלון, על מנת לבדוק את החדרים. התובע התנה את הזמנתו בכך שיקבל חדר בקומה השלישית, היא הקומה העליונה.

עת הגיעו התובעים למלון, יום אחד לפני חתונתם, נאמר להם כי אין חדר עבורם בקומה אותה הזמינו, והם שוכנו בקומה התחתונה ביותר. יצוין, כי בקומת המלון התחתונה, יכולים שאר האורחים במלון לצפות לתוך החדרים, שכן החדרים בקומה התחתונה סמוכים לבריכה. התובעים ביקשו למצוא עבורם חדר באחת הקומות העליונות. הובטח להם כי כך יעשה.001_112 [640x480]

כמו לא די בזאת, עת נכנס התובע למקלחת, היא החלה לעלות על גדותיה, בשל תקלה במערכת הניקוז. המים החלו להציף את החדר, והתובעים נאלצו לספוג את המים באמצעות מגבות, עד לבוא איש התחזוקה. כשהגיע איש התחזוקה, הוא ביקש מהתובעים לפנות את החדר לכמה שעות, עד לתיקון הבעיה בצנרת. התובעים נשלחו לקניון הסמוך, להמתין לתיקון התקלה. כשחזרו התובעים לחדרם, בערך בחצות הליל – בלילה שלפני חתונתם – נאמר להם כי הבעיה תוקנה באופן חלקי בלבד, וכי לא ניתן לאטום לחלוטין את הנזילה.

למחרת היום, בבוקר החתונה, שוב הגיע איש התחזוקה וניסה במשך שלוש שעות לתקן את ההצפה בחדר, ללא הצלחה, והתובעים הועברו לחדר אחר.

השהות במלון לוותה בתקלות רבות ונוספות. כך, למשל, היו תיקנים ("ג'וקים") בחדר, אנשי השירות נכנסו לחדר תוך פגיעה בפרטיות התובעים, היה מחסור במגבות, צוות המלון סרב לאפשר לחבריהם להיכנס למלון תוך נימוק שהמלון "בתפוסה מלאה" (חרף סיכום מוקדם ומראש כי חברי התובעים יוכלו להיות עימם לאחר חתונתם).

התובעים שילמו עבור ה"חופשה" סך של 4,139 ₪. טרם הגשת התביעה הם ניסו להגיע לפשרה, שלא צלחה. אחד המנהלים במלון לא הכחיש את האירועים המתוארים, ורק הביע את התנצלותו. לתובעים הוצא אירוח "אירוח זוגי של לילה אחד על בסיס לינה וארוחת בוקר, על בסיס מקום פנוי, לא כולל חודש יולי אוגוסט ומועדי ישראל". בשל כך הגישו התובעים את תביעתם.

מה פסק בית המשפט?

בית המשפט פסק לתובעים פיצוי בסכום של 5,000 ₪, המבטא החזר מלוא הסכום ששולם עבור השהות במלון, ופיצוי עבור עומת הנפש.

כתיבת תגובה