תביעה קטנה: פלאפון התרשלה בכך שלא וידאה את זהות מבצע עיסקת השדרוג

26 בינואר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות פסק כי חברת פלאפון תישא במחצית עלות שדרוג של טלפון סלולרי, אשר נעשה על ידי קרוב משפחתו של התובע, ללא אישורו של התובע (בעל החשבון בפלאפון).

התובע ביקש מאחיו להפקיד את מכשיר הטלפון שלו לתיקון במרכז שירות של פלאפון. לטענת התובע, רק בדיעבד התברר לו כי אחיו שדרג עבורו את המכשיר, והצטרף לתוכנית חדשה, וכל זאת מבלי שהתובע – הבעלים של הקו, ומי שמשלם את התשלומים עבור במכשיר והתוכנית, נתן את אישורו לכך.

הנתבעת ניסתה להוכיח כי ניתן לעסקת השדרוג אישור טלפוני, והציגה שתי ראיות. ואולם בית המשפט קבע כי ראיות אילו (תמליל שיחה ומסמך שנכתב ע"י נציג שירות פרונטלי, ככל הנראה) אינן מוכיחות כי התובע אכן נתן את הסכמתו לעסקה. ביהמ"ש פסק כי "התרשלה [פלאפון] הנתבעת בכך שלא וידאה את זהות מבצע עיסקת השדרוג בשעתה".

עם זאת, בית המשפט קבע כי פלאפון תחויב לזכות את התובע רק ב-2,158 ש"ח, מחצית עלות השדרוג. נפסק כי גם התובע התרשל, בכך שלא צייד את אחיו ביפוי כח למסירת המכשיר הישן שלו לתיקון בלבד.

לדעתנו קביעה זו של בית המשפט הינה טעות. לקוח של כל חברה נותנת שירות, ובוודאי לקוח של חברה בסדר גודל של פלאפון, אינו אמור להעלות על דעתו כי פלאפון עשויה לשדרג את המכשיר ולשנות את המסלול, דבר הגורם להוצאות נוספות בשווי של אלפי שקלים, ללא אישורו של הלקוח. ציפייתו הסבירה של לקוח, הינה שלא יבצעו פעולות בחשבונו, ללא אישורו והסכמתו המלאה.

ת"ק (חדרה) 27997-05-13 איסייב נ' פלאפון תקשורת בע"מ

כתיבת תגובה