תביעה קטנה נגד קיי.אס.פי. מחשבים כרמיאל בע"מ (KSP)

9 בפברואר 2014

בית המשפט לתביעות קטנות קבע כי על הנתבעת, חברת קיי.אס.פי. מחשבים כרמיאל בע"מ (להלן קיי.אס.פי או KSP), לפצות את התובעת בסכום של 2,000 ש"ח עבור מכשיר הטלפון, וב-1,000 ש"ח נוספים עבור הוצאות משפט.

לטענת התובעת, היא מסרה את הטלפון לחברה, כשהיא מציינת שהתקלה הינה שהטלפון אינו נדלק. החברה תיקנה את הטלפון, והוא הושב לתובעת. לאחר שלושה חודשים, עדיין בתקופת האחריות של 12 החודשים, מסרה התובעת את הטלפון לתיקון נוסף, אולם הפעם הוא הוחזר לה (לאחר חודש שלם) מבלי שהנתבעת תיקנה אותו. בכתב תביעתה ציינה התובעת כי על פי מה שנמסר לה מ-KSP, לא ניתן לתקן את הטלפון, בשל נזק פיזי במכשיר. התובעת טענה כי כשקיבלה לידה את הטלפון מ-KSP, היו עליו סימני חבלה, שלא היו עליו כשנתנה אותו לתיקוןdreamstime_xs_21334381

הנתבעת, לעומת זאת, טענה כי כשנמסר לה הטלפון, היו עליו שריטות, חבלות ומכות – הן על גוף המכשיר עצמו והן על המסך. בעקבות המכות, הוסיפה הנתבעת, לא ניתן היה לתקן את הטלפון. הנתבעת אף סברה, כפי שעולה מכתב הגנתה, כי בשל החבלות אשר להן היא טוענת, הרי שהיא פטורה מלתקן את המכשיר, שכן נעשה בו שימוש בלתי סביר.

בית המשפט דחה את טענות KSP, וקיבל את טענות התובעת. נפסק, כי "המכות החזקות ניתנו / נגרמו עת היה הפלאפון בהחזקתה של הנתבעת".

בית המשפט הסתמך על דו"ח הקבלה לתיקון, שניתן לתובעת כשנמסר המכשיר לקיי.אס.פי בפעם השנייה. על הדו"ח צוין במפורש כי "מכות קטנות בצידי המכשיר".

עם זאת, באחד הנספחים שצרפה הנתבעת, שהינו העתק של דו"ח הקבלה לתיקון, נכתב רק כי "קיימות מכות". בית המשפט ביקר באופן חריף את הנתבעת וציין בפסק הדין: "המלים "קטנות בצידי המכשיר" הושמטו – בזדון? – משום מה. אין ספק בעיני שאם בעת קבלת המכשיר לתיקון היו בנמצא על הפלאפון "מכות חזקות" ו"שריטות עמוקות", כפי שציינה הטכנאית בנספח ד', היה מי שקיבל את הפלאפון לתיקון מציין זאת על גבי דו"ח הקבלה לתיקון ולא היה רושם רק שקיימות "מכות קטנות".

בית המשפט פסק לתובעת סכום של 3,000 ש"ח (2,000 ש"ח עבור הטלפון, ו-1,000 ש"ח נוספים עבור הוצאות משפט), בשל מחדליה של עובדי הנתבעת.

ת"ק (עכו) 9308-07-13 עבד אל גני נ' קיי.אס.פי. מחשבים כרמיאל בע"מ

כתיבת תגובה