מעד ונפל בגלל חוט דיג וזכה בפיצוי של 4,000 ש"ח

4 במרץ 2014

בית המשפט פסק לתובע פיצוי בסך של 4,000 ש"ח, לאחר שהוא מעד בשל חוט דיג שהיה מתוח בחוף דור. לטענת התובע, הוא הגיע עם משפחתו לחלקו הצפוני של חוף דור. לאחר שהתמקם, החל ללכת דרומה. לפתע, נתקל בחוט דיג שהיה מתוח מאחת מסירות הדיג ועד לנקודה בחוף. כתוצאה מההיתקלות בחוט, הוא נפל, נחבל באזור הבטן ונחתך באגודל רגלו השמאלית. הוא קיבל טיפול ראשוני מאת אחד החובשים בחוף, ולאחר מכן פונה באמבולנס לבית החולים הסמוך.

בסיכום הביקור בחדר מיון בבית החולים נרשם: "בבדיקתו – סימני חבלה בבטן עליונה, רגישות במישוש בשורש כף יד ימין, ללא הגבלה בתנועתה… בברך שמאל סימני חבלה, רגישות קלה… בכף רגל שמאל חתך בבסיס אצבע ראשונה בגודל כ 3 ס"מ… במיון תחת הרדמה מקומית ולאחר שטיפות מרובות בוצע תפירת פצע על ידי נילון 0-4…".

הרופא בבית החולים המליץ על מנוחה של חמישה ימים, והחלפת תחבושות. רופא המשפחה נתן לתובע 13 ימי מנוחה נוספים.http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-adult-female-doctor-giving-recipe-image18566085

בית המשפט קבע כי האחריות לפציעתו של התובע רובצת לפתחם של חוף דור והמועצה האזורית. נפסק כי החוטים המשוכים מהסירות לחוף, מהווים סכנה אמיתית לשלומם של המתרחצים. בית המשפט קבע כי "מן הראוי היה כי החברה המפעילה את החוף והמועצה המחזיקה בו ידאגו להבטיח את שלום המתרחצים בין באמצעות גידור השטח, בין באמצעות צמצום קטע החוף המותר לרחצה".

הפיצוי שנפסק, נפסק לתובע בשל כאב וסבל. בית המשפט קבע כי התובע לא הוכיח הפסד הכנסה, ועל כן לא פסק לו פיצוי בגין הפסד הכנסה. זה המקום להזכיר כי כל דבר שתובעים בבית המשפט, יש להוכיח. חובת ההוכחה היא תמיד על מי שתובע פיצוי מסוים. מי שלא יוכיח מדוע הוא זכאי לפיצוי – לא יזכה בפיצוי.

לגבי הוכחת נזקי גוף – בתביעות קטנות לא חדלים סדרי הדין ודיני הראיות, ועל כן ניתן להוכיח את נזקי הגוף באמצעים שונים, שלא תמיד יהיו קבילות בבית משפט רגיל. במקרה שבו הנכם תובעים פיצוי בגין נזקי גוף אנו ממליצים מאוד לצרף, ככל שניתן, תמונות של הפציעה, תמונות של מקום האירוע, תיעוד רפואי מלא וכן הלאה. חשוב מאוד גם לנסות ולזמן לעדות את מי שיוכל להעיד גם על קרות התאונה עצמה, וגם על מצבכם לאחר התאונה, מבחינת יכולת להתנייד, כאבים וכן הלאה.

לייעוץ התקשרו: 077-9555155

ת"ק (חיפה) 38038-04-13 צליק נ' חוף דור על הים (2007) בע"מ